Český atlas

 

 

Český atlas je nový typ vlastivědné publikace, založené na velmi bohaté obrazové dokumentaci. Každý díl má čtyři části, zabývající se podrobně turisticky nejzajímavějšími oblastmi, většími městy a významnými objekty (hrady, zámky, jeskyněmi, poutními místy). Další strany jsou tematicky zaměřeny a dávají přehlednou informaci o architektonických památkách, technických památkách, zříceninách hradů, muzeích, přírodních zajímavostech ad.

Každá dvojstrana obsahuje podrobnou mapu se souřadnicemi pro GPS a 26 barevných fotografií, zachycujících aktuální podobu popisovaných míst. Součástí textu jsou další obrázky a staré kresby dokumentující původní vzhled míst, znaky měst a šlechtických rodů, architektonická schemata, mapy parků, kresby chráněných rostlin a další dokumenty. Každá kniha popisuje na 600 míst a obsahuje 3000–4000 fotografií.

V současné době jsou v prodeji čtyři díly (Střední Čechy, Severní Čechy, Západní Čechy, Jižní Čechy) a od května 2006 také zatím poslední pátý díl - Praha.

 

 

Česká republika je pro účely Českého atlasu rozdělena na 8 částí, kterým se budou věnovat jeho jednotlivé díly. Jižní Čechy Severní Čechy Západní Čechy Praha Střední Čechy Rozdělění oblastí

 

Zde je možno stáhnout ukázkové stránky ve vyšším rozlišení:
 

 

Obrazová strana ve formátu jpg (Sychrov) 1,0 MB Obrazová strana
Textová strana ve formátu jpg (Technické památky) 0,4 MB Textová strana
Přesné hranice oblastí středních Čech ve formátu tiff 0,8 MB Přesné hranice oblastí

 

 

Autor Českého atlasu: Ing. Jaroslav Kocourek (j.k@cesky-atlas.cz)
Internetové stránky: Radek Bureš (r.b@cesky-atlas.cz)

 

Pro zobrazení ukázkových stránek je třeba mít nainstalován Adobe Acrobat Reader 4.0.

 

Atlas Seznam Na vrcholu Centrum
Optimalizováno pro  Internet Explorer 4.0 a vyšší a vyšší, rozlišení 1024 x 768.